Kongói Demokratikus Köztársaság

Országbesorolás: 41

Milyen formát ölt az üldözés a Kongói Demokratikus Köztársaságban?

Az ország keleti részén élő keresztények elképesztő veszélyeknek vannak kitéve. Itt több mint száz fegyveres csoport tevékenykedik, amelyek közül néhány kifejezetten Jézus követőit veszi célba. Az itt élő keresztényeket és gyülekezeteket az emberrablás, nemi erőszak és gyilkosság réme fenyegeti. Az erőszakot szóvá tevő egyházi vezetők könnyen célponttá válnak, ami megnehezíti, hogy felemeljék szavukat az erőszakkal szemben. Az erőszak hatalmas menekültválságot idézett elő Kongóban, sok keresztény otthona elhagyására kényszerül.

Az ország nem keresztény területein az iszlámról és a törzsi vallásokról áttérteket arra kényszerítik, hogy vegyenek részt nem keresztény vallási tevékenységekben és szertartásokon, tovább növelve ezzel a vallási kisebbségekre nehezedő nyomást. Előfordul, hogy a korrupció és az erőszak ellen szót emelő egyházi vezetőket zaklatják. A Kongói Demokratikus Köztársaságban a hívők továbbra is rendkívüli erőszakra és bizonytalanságra számíthatnak. A beszámolók szívszorítóak, az egyház szenved, és noha Isten népe rugalmas, az erőszak nyomasztó.

Kiket fenyeget leginkább az üldözés a Kongói Demokratikus Köztársaságban?

Az ország keleti részén, különösen az Észak-Kivu tartományban élő keresztények vannak leginkább kitéve erőszakos támadásoknak.

Ismerd meg Neemát

„Amikor halott gyermekem és a másik gyermekem szemsérülése eszembe jut, azt mondom: Istenem, ha otthon hagytam volna őket, és egyedül indultam volna el, akkor talán csak én sérültem volna meg. Aztán emlékeztetem magam, hogy az ördög célja Isten tervének megakadályozása, ezért azt mondom: Istenem, segíts és vigasztalj továbbra is!”


NEEMA KONGÓI KERESZTÉNY, AKI 2023 JANUÁRJÁBAN a GYÜLEKEZETe ELLENI TÁMADÁSBAN EGYIK FIÁT ELVESZÍTETTE, MÁSIK FIA PEDIG MEGSÉRÜLT

Mi változott tavaly óta?

A kongói gyülekezetek és keresztények továbbra is erőszakot szenvednek, különösen akkor, ha felszólalnak az erőszak ellen. Iszlám fegyveres csoportok megfélemlítésként hívőket támadnak. Több mint ötmillió ember kényszerült lakóhelyének elhagyására, ráadásul vannak olyanok, akiket a fenyegetettség és erőszak miatt a humanitárius segélyek sem érnek el. Az egyház ellenáll, mutatva a Szentlélek kongói keresztényekben működő csodálatos erejét.

Hogyan segít az Open Doors a kongói keresztényeknek?

Az Open Doors helyi munkatársai segítségével támogatja a Kongóban élő keresztényeket: felkészíti őket, hogyan éljék túl az üldöztetést, segít mikrovállalkozásokat beindítani, továbbá traumagondozást biztosít.

Hogyan imádkozhatunk a Kongói Demokratikus Köztársaságért?

  • A Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén élő keresztényeket olyan iszlamista csoportok veszik célba, mint például a Szövetséges Demokratikus Erők, amely kapcsolatban áll az Iszlám Állammal. Imádkozzunk, hogy Isten óvja meg népét a támadásoktól.
  • Menekültek, valamint belső menekültek milliói élnek a Kongói Demokratikus Köztársaságban, sok köztük a keresztény. Kérjük Istent, hogy gondoskodjon népéről, akik mindent elveszítettek, és teremtsen módot arra, hogy más hívőkkel találkozhassanak.
  • Imádkozzunk a szélsőségesek szívéért, hogy forduljanak Jézus igazsága felé, és találjanak reményt benne.
IMA A KONGÓI DEMOKRATIKUS KÖZTÁRSASÁGÉRT

Istenünk, a szívünk megszakad a Kongóból érkező hihetetlen erőszak hallatán. Együtt gyászolunk sok hívővel, mindazokkal, akik elvesztették szeretteiket, vagy kimondhatatlan bántalmazásokat szenvedtek el, „… sírunk a sírókkal” (Róma 12,15). Irgalmas Atyánk, kérünk, légy Kongóban élő testvéreinkkel, hadd tudják, te velük vagy, légy a reménységük. Kérünk, hozz békét. Jézus nevében kérünk, légy közel népedhez. Ámen.


Összefoglaló jelentés letöltése Teljes jelentés letöltése

Map thumbnail
Az üldözés mértéke

nagyfokú



Üldözés jellege
  • Iszlám elnyomás
  • Szervezett bűnözés és korrupció
  • Diktatórikus paranoia
  • Törzsi elnyomás

Keresztények száma
93,396,000 (95%)

Népesség
98 152 000

Uralkodó vallás
Kereszténység

Államforma
Köztársaság

Vezető
Felix Tshisekedi elnök